Op naar 2025, maar eerst nog 2024

Geschatte leestijd:3 min., 59 sec.

Een jaar vol mijlpalen, successen en verbondenheid

2024 zal ons bijblijven als een jaar waarin onze vereniging niet alleen verder groeide, maar ook opnieuw bewees wat we samen kunnen bereiken. Van toernooien tot seminars, van examens tot bijzondere evenementen – elk moment droeg bij aan een jaar dat we met trots afsluiten.

Een jaar van prestaties

Het jaar begon met een frisse start, en al snel was duidelijk dat 2024 een bijzonder jaar zou worden. We vierden niet alleen ons 19-jarig bestaan, maar ook mijn derde keer promotie naar 5e dan, een mijlpaal die mijn eigen reis in Tang Soo Do opnieuw een bijzondere betekenis gaf.

Met een recordaantal van 6 toernooien was dit ons drukste seizoen ooit. Onze leden schitterden keer op keer op het podium en sleepten maar liefst 46 prijzen binnen.

Bij het ONK in Hendrik-Ido-Ambacht trapten Alena en Tala het seizoen af met zilveren medailles. De toon was gezet, en in mei volgde een ongeëvenaard succes bij de DGMA in Enschede, waar onze deelnemers maar liefst 8 keer op het podium stonden. Alexander, Mathias, Joline en Xander lieten daar zien dat hard werken altijd beloond wordt.

In Harlingen behaalden Tala en Rosalie indrukwekkende resultaten, en Alexander kroonde zich tot Allround Wereldkampioen tijdens de WK in München. Het was een onvergetelijk avontuur: met de nachttrein naar Duitsland, omringd door teamleden, en vervolgens strijden op het hoogste niveau. De teamloopvormen en creatieve presentaties brachten ons een prachtige tweede plaats. Wat een prestatie!

Het toernooi in Zevenhuizen vormde een feestelijk hoogtepunt met het 20-jarig jubileum van het evenement. Onze leden behaalden hier niet minder dan 16 prijzen. Het seizoen sloten we af in stijl bij het Huk-Ti Toernooi, waar William nog goud en zilver wist te veroveren.

Leren, groeien en verbinden

Naast de toernooien stonden ook seminars en festivals centraal. Het jaar begon met een intensieve training in Issum, gevolgd door een seminar in Kirchdorf am Inn, waar William en ik de diepte in gingen. De Master Clinic en Zomerkamp in Zwitserland boden niet alleen fysieke uitdagingen, maar ook de kans om als groep dichter naar elkaar toe te groeien. Het Korean Martial Arts Festival in Antwerpen in oktober was een feest van saamhorigheid en uitwisseling, met deelnemers uit diverse stijlen.

Nieuwe graden en groei binnen de vereniging

Het hoogtepunt voor velen was het behalen van nieuwe graden. Drie keer stonden we stil bij de bijzondere mijlpaal van een gup-examen, met als hoogtepunt ons 50e gup-examen ooit. Bij de dan-graden mochten we dit jaar 2 nieuwe 1e dan-graders, 4 nieuwe 2e dan-graders en 5 nieuwe 3e dan-graders verwelkomen. Het enthousiasme en de toewijding van onze leden waren duidelijk voelbaar.

Ook qua ledenaantal groeiden we dit jaar fors. Met 18 nieuwe leden staat onze vereniging sterker dan ooit. Het is geweldig om te zien hoe jong en oud, beginners en gevorderden, samenkomen in onze dojang.

Samen sterker: evenementen en acties

2024 was ook een jaar waarin we onze verbondenheid met de gemeenschap lieten zien. Tijdens ons jaarlijkse kamp in Delft hadden we een recordaantal van 41 deelnemers. Ondanks de onverwachte “bezoekers” in de vorm van wespen, maakten de spellen, trainingen en gezellige momenten het weekend onvergetelijk.

We waren opnieuw zichtbaar tijdens de Bradelier, en ons harde werk tijdens de Grote Club Actie leverde maar liefst € 1.096,80 op. Dankzij de inzet van onze leden – met als uitblinker Lou Wubben, die 75 loten verkocht – kunnen we blijven investeren in onze vereniging en activiteiten.

Samen sterker: dank aan onze vrijwilligers en sponsoren

Een jaar als 2024 was nooit mogelijk geweest zonder de tomeloze inzet van onze instructeurs en assistenten. Een speciale dank gaat uit naar Guido, Laura, Mirte, Petra, Rob, Bert, Astrid en William voor jullie deskundigheid en toewijding in de lessen. Ook willen we onze assistenten Rosalie, Tala, Ruben K en Abigail bedanken voor hun geweldige ondersteuning tijdens trainingen en evenementen.

Daarnaast zijn we ontzettend dankbaar voor de ondersteuning van onze webmaster Thomas, die ervoor zorgt dat we online goed zichtbaar blijven, en onze fotograaf Rob, die onze mooiste momenten vastlegt. Een speciaal woord van dank gaat uit naar onze sponsor Songrow, die ons opnieuw heeft gesteund bij de Sinterklaasactie. Samen maken we onze vereniging sterker!

Vooruitblik 2025

Terwijl we terugkijken op een fantastisch 2024, richten we onze blik al op de toekomst. 2025 belooft opnieuw een bijzonder jaar te worden, met ons 20-jarig jubileum en mijn eigen 25-jarig jubileum als zwarte bander. We kijken uit naar het bezoek van GM Trogemann en Dickenson in september en natuurlijk ons kamp eind september.

Daarnaast hopen we nieuwe zwarte banders te mogen verwelkomen en blijven we werken aan de groei en verbinding binnen onze vereniging. Samen gaan we verder op het pad van Tang Soo Do.

Geen reacties op "Op naar 2025, maar eerst nog 2024"